O mnie

Nazywam się Karolina Szczypka i jestem dyplomowaną specjalistą do spraw podologii. Ukończyłam jedyną na Śląsku i pierwszą w Polsce Akademię Podologii w Katowicach. Swoją wiedzę pogłębiam uczestnicząc w kursach, szkoleniach i kongresach podologicznych, bo jak najlepiej móc służyć Państwu pomocą. Jeśli masz problem ze stopami i nie wiesz do kogo się z nim zwrócić lub chcesz się upewnić, że dotychczasowa pielęgnacja jest prawidłowa, zapraszam na konsultację, podczas której wspólnie rozwiążemy Twój problem.

Metody Pracy

Odpwiedzi na najczęśćiej zadawane pytania moich Pacjentów

W jaki sposób przygotować się do wizyty u podologa?

W gabinecie podologicznym nie zaczynamy zabiegu od moczenia stóp. Płytka paznokciowa powinna być czysta aby podolog mógł ocenić rzeczywisty stan paznokci i nie zajmował dodatkowego czasu, który warto przeznaczyć na inne czynności. Najpóźniej dwie godziny przed wizytą zmyć stary lakier z paznokci.

Dlaczego nie wymaczamy stóp?

Uprzednie wymaczanie stóp w wanienkach i miskach ( powyżej 5 min. ), powoduje rozmiękczenie nie tylko warstwy rogowej naskórka – na której się skupiamy – ale także warstw znajdujących się poniżej. Długie wymoczenie stóp prowadzi do maceracji naskórka, co utrudnia kontrolę nad opracowywanym obszarem. Łatwo można przez to usunąć za dużo i spowodować pobudzenie głębszych warstw naskórka do aktywnego narastania – efekt: stopy bardziej zgrubiałe niż były wcześniej.

Dlaczego do opracowywania zrogowaceń nie używamy omegi (żyletki) ?

Większość gabinetów kosmetycznych wymacza stopy, a następnie używa omegi do opracowania zrogowaceń. Minusem tej metody jest brak kontroli głębokości pracy, a co za tym idzie duże ryzyko zranienia lub ścięcia zbyt dużej warstwy zdrowej skóry, co wywołuje dyskomfort po zabiegu. Stosując omegę nie można też dostosować wielkości narzędzie do wielkości powierzchni, którą chcemy opracować. Efektem jest usunięcie problemu wraz z otaczającą go zdrową tkanką. W moim gabinecie podologicznym, używam skalpela, dłutek oraz specjalnie dobranych frezów. Przewagą tej metody na omegą jest dużo większa precyzja działania i bardzo duża kontrola nad przeprowadzanym zabiegiem.

Czy w gabinecie Lekka Stopa przyjmowane są dzieci?

Dzieci są częstymi pacjentami gabinetów podologicznych. W większości przypadków wizyta dotyczy wrastających paznokci lub bolesnych zmian na podeszwach stóp: brodawki, które często mylone są z odciskami. Mogą one boleć i szybko się rozprzestrzeniać. Nie ignorujmy tego problemu u swoich dzieci. W gabinecie dostosowujemy terapię, aby była jak najmniej uciążliwa i bolesna dla naszego małego pacjenta. Zabiegi w gabinecie Lekka Stopa wykonywane są metodą „na sucho” – tylko przy użyciu miejscowego środka zmiękczającego.

Gwarancja Bezpieczeństwa

W trosce o Państwa zdrowie dokładam wszelkich starań, aby zapewnić najwyższy standard higieny moich usług. Narzędzia w gabinecie „Lekka Stopa” po każdym zabiegu poddawane są dezynfekcji, myciu i sterylizacji w autoklawie medycznym najwyższej klasy B.

Kontakt

Zapraszamy do rejestracji od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 20:00
Wizyty domowe z dojazdem do pacjenta.

Rezerwacja telefoniczna:

 518-111-662